Günübirlik Pamukkale Turu -

Günübirlik Pamukkale turu

Hierapolis-Pamukkale UNESCO'nun Dünya Mirası listesine aldığı bir bölgedir.

Pamukkale / Hierapolis dünyanın en eski termal kentleri arasında yer alır. Pamukkale güneybatı bölgesinde doğal bir sit alanı olan adından da anlaşılacağı üzere pamuk gibi bembeyaz doğal travertenlerden oluşan eşsiz güzellikte bir yerdir. Bölge sıcak şifalı kaynak suları ve travertenler, akarsuyun geride bıraktığı karbonat minerallerinin oluşturduğu teras görünümlü bembeyaz katmanlardan oluşur. Hierapolis antik kenti pamukkalenin en üst noktasına tüm manzaraya hakim olacak şekilde kurulmuştur.

 

Otelden alma sabah 06:00

Pamukkale ve Hierapolis (maksimum 3 saat)

Cleopatra termal havuz yüzme (fiyata dahil değil)

Şarap ve tekstil fabrika satış mağazalarına ziyaret

Öğle yemeği (fiyata dahil)

Kızıl su bölgesine ziyaret

Akşam yemeği (fiyata dahil değil)

Yolda mola (yaklaşık 15 dakika)

Otele dönüş 21:30 - 22:00

 

 

Ücrete dahil olan hizmetler:

• Otelden alma ve otele bırakma

• Rehberlik (Türkçe)

• Hierapolis'e antik kent giriş ücreti

• Öğlen yemeği

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

• Akşam Yemeği ve İçecekler

• Kleopatra havuzunda yüzme (kişi başı 15 Euro)

• Kişisel harcamalar

 

Pamukkale, güneybatı Türkiye'deki Denizli ilinde doğal bir mevkidir. Kent kaplıcaları ve akan sulardan kalan karbonat mineralleri teraslarını, travertenleri kapsamaktadır. Türkiye'nin Ege bölgesinde, ılıman bir iklimi olan Menderes Nehri vadisinde bulunur.

Eski Hierapolis kenti, toplam 2700 metre uzunluğunda, 600 metre genişliğinde ve 160 metre yüksekliğindeki beyaz "kalenin" üzerine inşa edilmişti. Pamukkale, Denizli'nin 20 km uzaktaki merkezindeki vadinin karşı tarafındaki tepelerden görülebilir. 5-10 km yakınında Laodikya antik kenti bulunur. 5 km ilerisinde ise uluslararası bir termal merkez olan Karahayıt köyü vardır. Pamukkale UNESCO tarafından belirlenen Dünya Miras Listesi'nde yer almaktadır. Travertenler görsel zenginliğin yanı sıra kalp rahatsızlıkları romatizma göz ve deri rahatsızlıklarına iyi gelmektedir

Call Center