Medical Tourism

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

İmplant Tedavisi 

İmplant fonksiyonel ve periodontal problemlerin oluşmasına sebep olan, bir ya da daha fazla diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan tedavi seçeneğidir. İmplant kemik gelişimini tamamlamış olan herkese uygulana bilmekte olup, kemik seviyesi uygun olmayan hastalara çene kemiği yapıldıktan sonra uygulanabilmektedir. İmplant yapılmadan önce hastanın sistemik bir rahatsızlığının olup-olmadığı sorgulanarak, diyabet, kalp, tansiyon gibi kronik hastalıkları olan kişilerde uygun profilaktik önlemler alınarak ve hastanın hekimi ile konsültasyon yapılarak uygulanır. İmplant yapıldıktan 3-6 ay sonra ise implantın üzerine kuron yapılabilir. İmplantlar yapılıp üzerine diş takıldıktan sonra ömür boyu kullanılabilir. Bu durumda hastanın ağız hijyenine dikkat etmesi çok önemlidir. Ağız hijyeni iyi olmayan ve implant yapılmış bir kişide takdirde kişinin diğer kndi dişleriyle birlikte implantının da ömrü kısalabilir.

İmplantlarda allerjik reaksiyon olma olasılığı çok düşüktür. İmplantlar tamamen vücuda uyumlu ve uzun yıllardan beri kullanılan materyallerden yapılmakta olup, titanyum olduğundan kanser yapmaz.

Diş İmplantları Hangi Yaşta Yapılabilir?

İmplant kemik gelişimini tamamlamış, kadınlarda 15-16, erkeklerde 17-18, olan tüm hastalarda uygulanabilir.

İmplant Yapılırken Ağrı Olur Mu?

Dental implantlar, basit bir dolgu işlemi için yapılan lokal anestezi uygulanarak, implant başına 5-10 dakikalık müdahalelerle hastanın çene kemiğine yerleştirilir.

 

Tesisimi Ekle
Tesisimi Yönet