Medical Tourism

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Mid-face Lift - Orta Yüz Germe ameliyatı

Yıllara bağlı olarak yaşlanan cildimiz genellikle 40’lı yaşlarda derin olmayan kırışıklıklar ve sarkmalarla, 50 yaşından sonra ise daha derin kırışıklıklar ve yüz dokusunda hacim kaybı ile, üst ve alt göz kapaklarında torbalanma, kaşlarda düşme, elmacık kemiklerinin üzerindeki yağ dokusunun azalarak yanaklarda aşağıya sarkma görüntüsü ve boyun bölgesindeki bölgesel yağlanmalar, kırışıklıklar ve sarkmalarla kendini gösterir. Yaşlanmaya bağlı bu değişiklikler yüzdeki ifadenin değişmesine sebep olur. Tüm bu durumları ortadan kaldırmak için Yüz Germe Ameliyatları yapılmaktadır.

Mid-face lift ameliyatı nedir? 

Ağırlıkla orta yüz, çene kenarı ve boyun bölgelerinde yaşlanmaya bağlı olarak oluşan sarkma ve deformasyonları gidermek için uygulanan, minimal kesiler kullanılarak yapılan bir yüz germe ameliyatıdır. Bu ameliyatta kesiler doğal kıvrımlar içerisine ve saç çizgisine saklanır, böylelikle gözle görünür, belirgin hiçbir iz kalmaz. Genel anestezi gerektirmeden sedasyon ile yapılan bu yüz germe ameliyatı sonrasında kişi en doğal şekliyle yüzünün 10 sene önceki haline dönerek yaşlanma sürecine oradan devam edecektir.

Mid-face lift ameliyatı kimlere uygulanır?

Çoğunlukla 30 lu yaşlardan sonra yapılan Mid-face Lift - Orta Yüz Germe ameliyatında cilt ve cilt altı doku gerilmeden, aşağı sarkmış dokular derin seviyede yukarı kaldırılır ve şakak bölgesi gerginleştirilir. Orta Yüz Germe Ameliyatı, özel aletler yardımıyla derin dokular serbestleştirilip yukarıya taşınacak şekilde, ağız içinden ve saçlı deriden kesiler yapılarak gerçekleştirilir. Ameliyat ortalama 1.5-3 saat sürer.Ameliyat sonrası daha genç görünüm ortaya çıkar ve ağız kenarındaki oluklar kaybolur. Ameliyat sonrası ilk 24-48 saat yüzde belirgin ödem olabilir. Hastalar ameliyattan 1 hafta sonra işlerine geri dönebilir.Ödemin tamamen yok olması 2 ayı bulabilir.

 

Tesisimi Ekle
Tesisimi Yönet