Medical Tourism

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Liposuction

Liposuction bir yağ aldırma ameliyatıdır. Plastik ve Estetik Cerrahi tarafından yapılan Liposuction işlemi kişinin kendine özel sonuçlar verip, deride fazla bir sarkıklığı ve gevşekliği olmayanlarda mükemmel sonuç verir. Liposuction ile yağ alma işlemi kalıcı sonuçlar verir.

Liposuction yapılacak bölgelerde yağın alınması

1- Wet teknik (yaş teknik)

2- Kuru teknik

3- Superwet teknik (çok yaş teknik)

4- Tümescent teknik olmak üzere ayrılır.

Liposuction sıklıkla superwet ve tümescent teknikle yapılmaktadır. Vücut içerisine sıvı ve ilaçlar verilerek kanama, ağrı gibi durumların olmaması sağlanılan bu yöntemlerde, yağ hücrelerinin çok daha kolay alınması gerçekleşir. Hastadan alınacak yağ miktarı fazla olduğunda işlem, hastaya yatış vererek genel anestezi ile yapılır. Eğer çok küçük bir alana uygulanacaksa, işlem lokal anestezi ile bile yapılabilir. Yağ aldırma ameliyatının alanının büyük ve küçüklüğüne bağlı olarak işlem 45 dakikadan 3-4 saate kadar hatta belki daha da uzun sürebilir. Liposuction uygulanacak bölgeye 0.3 cm’ lik çok küçük kesiler yaparak ameliyata başlanır. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmamaktadır.

Liposuction Ameliyatı Sonrası 

Hastaya Liposuction işlemi sonrası korse giydirilir ve bu korseyi hastanın 1 ay boyunca kullanması önerilir. Yaklaşık 1 ay sonra hasta yeni görünümüne kavuşabilir.

 

Tesisimi Ekle
Tesisimi Yönet