Medical Tourism

RegisterRemind My Password
Sign in

Diş Kaplama

Zirkonyum ve Porselen olmak üzere ikiye ayrılan Diş Kaplama tedavisi, hastanın dişinde çok ciddi manada erozyon oluştuğunda uygulanmaktadır. Bu işlem dişleri estetik olarak da iyi görünüme kavuşturmakla birlikte, dişin ömrünü uzatmaya da yardımcı olmaktadır. Diş Kaplama tedavisi hastaya yaklaşık 2-4 seansta yapılmaktadır. Öncelikle yapılan aşındırma ile dişler küçültülür, dişlerin ve ağzın tam ölçüsü alınır. Alınan ölçü, metal ya da zirkonyum olarak hazırlandıktan sonra prova edilir. Gerek görüldüğünde Diş Kaplama tedavisi öncesi hastaya  kanal tedavisi uygulanır. Dişlerde kırık bölge varsa düzeltilir. Diş kaplama tedavisi yapıldıktan sonra, dişlerde zamanla yok olan, fakat ilk başlarda hissedilen bir miktar sıcak veya soğuğa karşı hassasiyet oluşabilir.

Diş Kaplamaları dikkatli kullanıldığında 5-15 yıl kadar kullanılabilirler. Zirkonyum kaplamaların kullanım süresi çok daha uzundur.

Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

 ·      Porselen laminate veneer;

·      Zirkonyum kaplama;

·      Metal destekli kaplama;

·      Empress (full porselen) kaplama.

Diş Kaplama tedavisi sonrasında aşırı sert, soğuk, sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durmak, günde 2 defa dişler fırçalayarak, diş bakımına özen göstermek ve düzenli olarak diş doktoru muayenesinden geçmek, kaplamanın ömrünü uzatmaktadır.

 

 

Add Facility
Manage Facility