Medical Tourism

RegisterRemind My Password
Sign in

Meme Büyütme – Cohesive Jel İmplant

Kadınlarda emzirmeye, kilo alıp-vermeye, geçen zamanla birlikte ilerleyen yaşa bağlı ve bu gibi diğer sebeplerden göğüsler küçülmeye ve sarkmaya başlar. Yapılan Meme Büyütme ameliyatları sayesinde göğüsleri daha büyük ve dolgun olan kadınların hem psikolojik hem de fiziki durumunda pozitif değişiklikler yaşanır.

Göğüs Büyütme ameliyatları operasyonda kullanılan implant çeşitliliğine göre değişir. Bunlardan birisi de Cohesive Jel Silikon İmplantıdır. Bu implant türünde implantın içi yumuşak şekerlere benzeyen, yapışkan bir jel ile doldurulmuştur. Bu da implantın diğer silikon implanta nazaran daha ince ve sağlam olmasını sağlamaktadır. Cohesive jel silikon implantlarında, implantın dış kabuğu bir sebepten yırtılsa dahi silikon jel dağılmaz ve kendini muhafaza eder. Bu da cohesive jel silikon implantları daha avantajlı duruma getirmektedir.

Göğüs Büyütme ameliyatlarında implantın ölçüsüne hastanın isteği, fiziki durumu ve s. ile karar verilir. Göğüs Büyütme Ameliyatı genel anestezi altında 1,5-2 saat sürmektedir. Hasta genellikle ertesi gün evine taburcu edilir. Ameliyat sonrası ilk 3 hafta sporsal aktivitelere izin verilmez.

Günümüzde yapılan göğüs büyütme ameliyatlarında implantın yırtılması veya patlamasına hemen-hemen hiç rastlanmamaktadır. Bu durumla herhangi bir şekilde karşı-karşıya kalıncaksa eğer, hasta ve cerrahın seçimi dağılmayan cohesive jel silikon implantlarından yana olmalıdır.

 

Add Facility
Manage Facility